Historia Naszego Klubu

Jak ten czas szybko leci. W marcu 2024 roku nasz klub będzie obchodził 10-cio lecie działalności. Przez szereg lat służyliśmy zgodnie z mottem rotariańskim: „Służba ponad własne interesy”. Na przestrzeni lat liczba członków ulegała rotacji, ale trzon naszego klubu pozostaje bez zmian. Założycielami naszego klubu, którzy nieprzerwanie trwają są: Janina Modelska – Zielonka; Janina Ili; Anna Ślusarczyk; Marek Nawalaniec, Arkadiusz Nieczaj. Po kilku latach w naszych szeregach pojawiły się osoby, które swoim zaangażowaniem nawiązują do szczytnych celów naszego klubu: Maria Węgrzyn, Izabela Chmiel, Viktor Pasychnik, Katarzyna Socha, Sebastian Ślusarczyk, Barbara Orczyk. Obecnie klub liczy 20 członków, którzy swoją pracą i zaangażowaniem pomagali i pomagają wszystkim potrzebującym. A jest ich naprawdę wielu, pozwolę sobie wymienić tylko część osób i jednostek, którzy otrzymali pomoc finansową: Szpital im.Żeromskiego; Szpital im.Rydygiera; Fundacja osób Ociemniałych i Niedowidzących w Niepołomicach; Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie; Szkoły Podstawowe – organizacja posiłków dla dzieci. Nasz klub włączył się po rozpoczęciu wojny na Ukrainie w stałą pomoc w zakresie dostawy materiałów opatrunkowych, agregatów prądotwórczych i szeregu artykułów potrzebnych walczącej Ukrainie. Nasza pomoc jest efektem pracy i zaangażowania osób, których wrażliwość na potrzeby innych jest przekuwana na konkretne działania.